Aktuality v projektu kompetence pro životAktuality v projektu kompetence pro život


V prosinci jsme nadělovali šikovným žákům

07.01.2013
Poslední listopadový den loňského roku měli hráči soutěže „Jabka ve škole“ poslední možnost odpovídat na otázky, které pro žáky a studenty základních a středních škol připravili Petra Tachezy se Stanislavem Knobem. 
Tříměsíční soutěž vyvrcholila v listopadu, následující měsíc se pak nesl v duchu nadělování.  Na Mikuláše jsme navštívili město Bruntál, kde jsme slavnostně předali absolutnímu vítězi Alexi Krejsovi hlavní cenu PlayStation 3 s podpisem Usaina Bolta. Při potlesku všech spolužáku ve třídě převzal nervózní vítěz Alex diplom, cenu a drobné upomínkové předměty. Naše kroky pokračovaly na další základní školu v Bruntále, kde jsme navštívili třídu Michala Hájka a předali cenu za 2. místo v kategorii 4. – 5. třída. 

Těsně před vánočními svátky jsme následně předali ceny vítězům a vítězkám z ostravských škol. Do jiných měst ceny putovaly v balíčku poštou.  Pro třídy oceněných soutěžících jsme si připravili ukázku ze soutěže, a tak se všichni, včetně učitelů, mohli vcítit do role soutěžících. Díky návštěvě třídních kolektivů oceněných účastníků soutěže jsme získali pozitivní zpětnou vazbu k celé soutěži, jejíž pořádání bylo pro nás novou zkušeností. Jsme rádi, že jsme dokázali zaměstnat školáky a studenty inspirativními aktivitami a přiměli je vyzkoušet si, jak jsou na tom s některými z klíčových kompetencí.


Co připadalo soutěžícím nejsložitější? Byly to logické úlohy a kvízy či vědomostní otázky. A které úkoly se jim líbily nejvíce? Nejčastěji byly jmenovány tvůrčí kreativní úkoly, kde žáci tvořili a vyráběli často za pomoci celé rodiny. S výtvory, které měli soutěžící za úkol vyfotit a vložit na náš web (do našeho systému), se budete mít možnost seznámit zanedlouho. Nápadité výtvory nás velmi potěšily a rádi se s vámi o ně podělíme.


V následující videoreportáži si můžete prohlédnout, jak vše probíhalo.Jazyk