Aktuality v projektu kompetence pro životAktuality v projektu kompetence pro život


Projektový bulletin ke stažení

24.09.2012
Pokud jste ještě nečetli projektový bulletin, který jsme vydali letos v červnu, můžete si ho stáhnout zde. Najdete v něm obecné informace o projektu i aktuality za uplynulé období.

Přivítali jsme prvňáčky a zároveň spustili soutěž

07.09.2012
S novým školním rokem byla spuštěna na webových stránkáchJabka ve škole soutěž pro aktivní žáky základních škol či studenty středních škol, kteří chtějí poznávat nové věci a mají zájem o dění kolem sebe. Stránky jsou součástí projektu Kompetence pro život, jenž pomáhá pedagogům základních a středních škol rozvíjet měkké dovednosti (kompetence).

Podívejte se, jestli je do projektu zapojena i vaše škola

03.09.2012
Cílem projektu Kompetence pro život je posílit dovednosti, které žákům umožní lépe se uplatnit v pracovním i soukromém životě. Počet škol, které v České republice využívají nově vyvinuté nástroje, neustále narůstá.

Dvě reportáže o využití výstupů z projektu

20.08.2012
Dvě televizní reportáže o využití výstupů projektu Kompetence pro život byly připraveny v druhé polovině minulého školního roku.

Součástí výstupů projektu jsou také videoprogramy

12.07.2012
Sada šesti didaktických videoprogramů, které budou sloužit jako pomůcka k rozvoji měkkých dovedností žáků základních a středních škol, byla před nedávnem dokončena. Každý videoprogram souvisí s jednou z kompetencí.

Tréninky pro pedagogy jsou akreditovány v systému DVPP

28.06.2012
Po sérii dvoudenních tréninků zaměřených na rozvoj měkkých dovedností učitelů základních a středních škol (v projektu Kompetence pro život jsou tyto tréninky označovány jako přípravné) byly tyto kurzy akreditovány Ministerstvem školství v systém dalšího vzdělávání  pedagogických pracovníků. 

Otestujte se!

11.06.2012
Na stránkách projektu Kompetence pro život postupně přibývají jednoduché sebehodnotící testy, pomocí kterých se může případný zájemce otestovat, jak je na tom s některými svými měkkými dovednostmi.

Projekt zaujal žáky i učitele na velké sportovní akci

23.05.2012
Na konci letošního dubna se sešly hokejbalové týmy žáků základních škol a víceletých gymnázií, aby se rozhodlo, kdo bude vítězem turnaje ČEZ Street Hockey 2012. Velké finále v multifunkční hale v ostravské ČEZ Aréně proběhlo také za účasti firmy RPIC-ViP, která zde hravou formou představilaprojekt Kompetence pro život a zpestřila tak žákům i jejich pedagogům navštívenou sportovní akci. Vítězné družstvo navíc odměnila hodnotnými praktickými dárky.

O rozvoji klíčových kompetencí v Portugalsku

04.05.2012
Tři středoškolští učitelé, kteří se aktivně zapojili do vývojové části projektu Kompetence pro život, se zúčastní v polovině května spolu s experty z RPIC – ViP s.r.o. workshopu v portugalském městě Estarreja. Workshop je pořádán v rámci mezinárodního projektu SOS.NET.

MS deník: Projekt, který vznikl v Ostravě, vzbudil zájem na fóru OECD

27.04.2012
Moravskoslezský deník informoval ve čtvrtek 19. dubna o projektu Kompetence pro život. Přinášíme celé znění článku:


Vpis: 11-20 z 32
[1] [2] [3] [4]
Jazyk